نمای دو پوسته

نمای دو پوسته

نمای دو پوسته یا Double Skin Facade به طور عام به نمایی گفته می‌شود که هوا بین پوسته‌های آن جریان داشته باشد اما جنس متریال‌ها و نوع اجرای پوسته اول و پوسته دوم می‌بایست به نوعی با هم همزیستی داشته باشند و مجموعه یکپارچه‌ای به نام نمای دو پوسته را تشکیل دهند.
پوسته اول هر نوع دیواری می‌تواند باشد اما آن چه در ایران به عنوان پوسته اول نما مطرح است عموما نمای شیشه‌ای می‌باشد. این نما می‌تواند به صورت پنجره‌هایی به صورت تکی در دل دیواری باشند و یا نمای شیشه کرتین وال باشد. در ساخت پوسته دوم باید از متریالی سبک همچون فلزات با ضخامت‌های کم، به گونه‌ای که از استحکام و مقاومت آن‌ها در برابر فشار‌های وارده کاسته نشود، استفاده شود. به دلیل اینکه نهایتا وزن پوسته دوم هم به اسکلت ساختمان وارد می‌شود.

مشخصات نمای دو پوسته

  • نمای دو پوسته بر اساس اصول چند لایه‌ای‌ها شکل گرفته است. این نما‌‌ها شامل یک نمای خارجی، یک فضای میانی و یک نمای داخلی است. لایه‌های زیرین نما قبل از انجام عملیات زیرسازی می‌بایست رنگ آمیزی و یا با استفاده از پوشش‌های دیگر پوشیده شود. رنگ بندی نما‌های پوسته دوم می‌تواند با توجه به جنس آن، دارای طیف‌های مختلف باشد.
  • نمای پوسته دوم قابل تولید از انواع ورق‌های موجود مانند فلز، سمنت برد و … می‌باشد. بعد از طراحی روی ورق‌های خام به روش برش CNC یا واترجت پیاده سازی شده و پس از اجرای زیرسازی با روش‌های مختلف نصب می‌گردد. روش‌های نصب نیز با توجه به جنس نمای برش خورده متغیر می‌باشد.
مشخصات نمای دو پوسته
لمبه کاران زرین

لمبه کاران زرین

شرکت لمبه کاران زرین با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه طراحی و تولید انواع سقف کاذب با تنوع طرح و رنگ بالا آماده ارائه محصولاتی با کیفیت بالا می‌باشد.

تلفن‌های تماس   22911813-021 (10خط)

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد لمبه کاران زرین محفوظ می‌باشد.
طراحی وب